Од срца до срца
Кажу да су деца мала. А онда вас изненаде тиме колико пажљиво слушају, колико памте и колико љубави умеју да спакују у један загрљај, једну песму, један цвет или један сладолед.
Током две године заједничког дружења научили смо много тога. Читали смо, писали, рачунали, истраживали… али смо, чини се, најбоље научили да слушамо једни друге.
Зато су последњи заједнички тренуци били испуњени поклонима који нису били случајно изабрани, порукама које су долазиле право из срца и ситницама које су имале велико значење. Ученици су пажљиво памтили све оно што радује њихову учитељицу, а она је чувала њихове снове, идеје и мале радости, трудећи се да свако дете добије успомену у којој ће препознати део себе.
Тако су деца показала колико могу бити велики људи, а учитељица још једном потврдила да је најлепши део свог позива пронашла управо у осмесима својих ученика.
Јер када се људи истински слушају, пажња постаје најлепши поклон, а мале ствари постају успомене које трају много дуже од школске године.