Пројекат „Зелена генерација“

Пројекат „Зелена генерација“ Климатски амбасадори: Емилија Костић Петар Радомировић Душан Ђорђевић Ива Лазаревић
Од срца до срца

Од срца до срца Кажу да су деца мала. А онда вас изненаде тиме колико пажљиво слушају, колико памте и колико љубави умеју да спакују у један загрљај, једну песму, један цвет или један сладолед. Током две године заједничког дружења научили смо много тога. Читали смо, писали, рачунали, истраживали… али смо, чини се, најбоље научили да слушамо једни друге. Зато су последњи заједнички тренуци били испуњени поклонима који нису били случајно изабрани, порукама које су долазиле право из срца и ситницама које су имале велико значење. Ученици су пажљиво памтили све оно што радује њихову учитељицу, а она је чувала њихове снове, идеје и мале радости, трудећи се да свако дете добије успомену у којој ће препознати део себе. Тако су деца показала колико могу бити велики људи, а учитељица још једном потврдила да је најлепши део свог позива пронашла управо у осмесима својих ученика. Јер када се људи истински слушају, пажња постаје најлепши поклон, а мале ствари постају успомене које трају много дуже од школске године.
„Кутак за игру и дружење“

„Кутак за игру и дружење“ Поводом Дана породице, у школском дворишту организована је акција „Кутак за игру и дружење“. Предшколци, ученици првог и другог разреда, заједно са својим родитељима, васпитачима и учитељима, осликавали су и бојили полигон и друштвене игре, претварајући школско двориште у простор испуњен бојама, игром и заједништвом. Акција је успешно реализована, а школа је добила полигон који ће ученици користити за ваннаставне активности, игру и рекреацију. Овакве активности још једном су показале колико заједнички труд, сарадња и дружење доприносе стварању лепшег и подстицајнијег школског окружења.
Растанак од учитељице IV/1

Растанак од учитељице IV/1 Неки растанци дођу тихо, а у себи носе читаво море успомена. Памтићемо гласне разговоре који су испуњавали учионицу, несташне погледе, искрене загрљаје и оне мале свакодневне тренутке у којима се најлепше видело колико велико срце имају наша деца. Била је то генерација коју је било немогуће не приметити – по енергији, радозналости, смеху и искрености. Поносни на све што су научили и на све што су постали, испраћамо IV-1 ка новим знањима, изазовима, победама и успесима, уверени да ће својим корацима остављати траг где год да оду. Нека им детињство остане најлепша полазна тачка, а школа место коме ће се увек радо враћати
Растанак од учитељице IV/2

Растанак од учитељице IV/2 Одељење IV-2 лети ка новим знањима, победама и успесима. „12. 6. 2026. Рекла бих сасвим обичан дан, а онда одем на посао и дочека ме изненађење које ћу памтити заувек. Некада се речима не могу описати емоције. Срећа, љубав, сузе радоснице… Са великим поносом и љубављу ћу чувати успомене на ову дивну генерацију која ме је безброј пута учинила срећном, дала потврду да оно што радим заиста вреди и да је посао учитеља најлепши на свету. За све ово заслужни су и родитељи са којима сам сарађивала ове четири године. ВЕЛИКО ХВАЛА ЖИВИ И ЗДРАВИ МИ БИЛИ!” Речи су учитељице Иване Станић, која се растала од својих ученика, али ће веза створена током четири године заједничког одрастања остати заувек у њиховим срцима.
„Тренирај са шампионом“

„Тренирај са шампионом“ У нашој школи 25. и 26.05. снимана је емисија РТС-а “Тренирај са шампионом”.Гост нам је био боксер Игор Рогић.Ученици наше школе су му показали наш град, а он их је упознао са овом племенитом вештином. https://www.dositejobradovic1.edu.rs/wp-content/uploads/2026/05/video-e054ba50201044505cc9a715a5e5d508-V.mp4
„Машта у стварности – АИ учионица будућности“

Машта је постала стварност! У нашој школи успешно је одржано такмичење „Машта у стварности – АИ учионица будућности“, које је представљало финалну фазу истоименог пројекта.Током пројекта ученици су, корак по корак, осмишљавали своју идеалну учионицу будућности — од анкета и размене идеја, преко цртања скица, па све до обуке за коришћење алата вештачке интелигенције. У завршној фази такмичења, користећи Gemini, тимови су креирали маштовита, креативна и веома занимљива решења учионица по својој мери. Прво место и главну награду — реновирање учионице — освојило је одељење VII/2.Друго место и утешну награду освојио је тим одељења VI/1.Треће место припало је одељењу V/2.Одлуку је једногласно донео петочлани жири који су чинили запослени школе и представници Савета родитеља.Поносни смо на све ученике који су показали креативност, тимски дух и спремност да машту споје са савременом технологијом. Будућност учења изгледа управо овако!
Недеља сећања и заједништва

Недеља сећања и заједништва Током Недеље сећања и заједништва, наши ученици су кроз различите активности, разговоре, радионице и заједничко дружење показали колико су важни разумевање, поштовање, емпатија и међусобна подршка. Свако одељење је на свој начин послало поруку да школа није само место учења, већ и место где се негују другарство, солидарност и осећај припадности. Заједно учимо да слушамо, разумемо и чувамо једни друге, јер само заједно градимо сигурно и лепо окружење за одрастање.
Ђурђевдански карневал

Ђурђевдански карневал Наши малишани су са пуно радости, осмеха и креативности учествовали на Ђурђевданском карневалу и улепшали овај посебан дан својим шареним костимима и ведрим расположењем. Поносни смо на њихову маштовитост, труд и заједништво које су показали, а још више на осмехе које су поделили са свима око себе. Ђурђевдан нас подсећа на лепоту пролећа, нових почетака и дружења – а наши ученици су то данас показали на најлепши начин. Браво за наше мале карневалце!
„Зелени глас школе“

„Зелени глас школе“ У четвртак, 30.04.2026. год. у нашој школи је одржан Форум под називом „Зелени глас школе“. Форуму је присуствовао 21 ученик (4. еколошка амбасадора са својим тимовима), наставници и родитељи (чл. Савета родитеља). Директор школе је отворио форум и објаснио сврху окупљања, садржај форума, значај пројекта и планове за будуће активности. Наглашено је колике су очекиване уштеде (15-20%). Поднет је извештај са КЕД-а и планови за повраћај средстава, као и за шта ће та средства бити утрошена. Еколошки амбасадори су са својим тимовима спремили две презентације „Корени соларне енергије“ и „Заштита животне средине“. Након тога ученици су постављали питања у вези презентација , а наставница Гордана Живковић, појаснила је даље кораке и планиране активности до краја школске године.